Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги…

P5091022-minПам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас із старих фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає забути жодну героїчну сторінку історії перемоги над фашизмом. Усе далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не міліє ріка вдячності людської до тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя заради миру на землі. Щороку в пору весняного буйноцвіття українці відзначають свято 9 Травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В селах і селищах нашого району цього дня також відбулися урочисті мітинги та святкові концерти.

У районному центрі заходи, присвячені 74-й річниці Перемоги, розпочалися із зачитування списків загиблих у роки війни солдатів. І незважаючи на дощ, який щедро поливав Нововодолажчину від самого ранку, на мітинг до пам’ятника воїну-визволителеві йшли люди. Серед них були голова районної ради Світлана Ротач, депутат Харківської обласної ради Валерій Пітько, заступники голови РДА Людмила Балюк і Євген Хов’яков, Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, настоятель Свято-Преображенського храму протоієрей отець Віктор, голова ради ветеранів війни та праці Василь Ступак, працівники установ, організацій, підприємств, громадськості, учні закладів освіти Нової Водолаги. Усіх їх об’єднало прагнення вшанувати народний подвиг, виявлений у роки найжорстокішої в історії людства війни, продемонструвати свою повагу до героїв. Із словами вітання зі всенародним святом до присутніх звернувся голова районної ради ветеранів Василь Ступак та учні Нововодолазького ліцею №3 Варвара Тележенко, Олексій Абрамов і Анна Товстик. Окрасою заходу стала композиція «Перемога» у виконанні головного спеціаліста відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Вікторії Розторгуєвої-Безпалої і учасників народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ. Наприкінці мітингу присутні поклали гірлянди і квіти до братської могили.

Святкування продовжилося біля Нововодолазького районного будинку культури. Ведучий програми зачитав вітальні телеграми з нагоди Дня Перемоги від голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної та голови обласної ради Сергія Чернова. Потім із святом присутніх поздоровили народний депутат України Олександр Біловол, голова районної ради Світлана Ротач, заступник голови райдержадміністрації Євген Хов’яков, депутати обласної ради Микола Купрєєв і Валерій Пітько, голова ради ветеранів війни та праці Василь Ступак. Вони побажали всім миру, міцного здоров’я, благополуччя і подякували за подвиг тим, хто пройшов через горнило війни з нацизмом, хто ратним і трудовим подвигом виборював перемогу. Особливу увагу присутніх привернув виступ ветерана війни і праці Івана Галушка, який поділився своїми спогадами про пережите.

Після вітальних слів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих і померлих воїнів Другої світової.

Дарунком ветеранам стали виступи учасників художньої самодіяльності Нововодолазького РБК, зокрема, Марини Цимбал у супроводі хореографічного колективу «Ріт Мікс», Ганни Мигулі, Катерини Волотки, Таїсії Бондаренко, Вікторії Чухлатої, Ірини Великородної, Інни Дегтяренко, Віктора Задорожнього, Андрія Дарія, чоловічого хору ветеранів війни та праці, жіночого хору «Осіннє золото». Власний вірш «Булахи» прочитала поетеса, член Конгресу літераторів України Ніна Калініна.

Закінчилося святкування пригощанням усіх присутніх смачною польовою кашею.

13 травня

Анонс подій