Водопроводу – бути

0_2d3ef_d2c601df_L

20 липня відбулася позачергова LХV сесія Ватутінської сільської ради, яку провела сільський голова Наталія Казакова. Зважаючи на важливість одного із питань, внесеного до порядку денного, в роботі сесії взяли участь народний депутат України Олексій Красов, голова райдержадміністрації Андрій Андрєєв, голова районної ради Світлана Ротач, депутат Харківської обласної ради Микола Купрєєв, Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, заступниця голови РДА Анастасія Мащенко, депутати районної ради Євген Пудровський, Наталія Букіна, Сергій Воротняк, Валентина Коротецька, мешканці громади.

Перше питання порядку денного стосувалося ходу виконання робочого проєкту «Будівництво водопровідної мережі по вулицях Армійська, Жарікова, 1 Травня, Станційна та водонапірної башти Рожновського в селі Ватутіне Нововодолазького району Харківської області». Як пояснила Наталія Казакова, нині воно є найактуальнішим і знаходиться в стадії вирішення ще з 2017 року. Наталія Іванівна розповіла присутнім про основні етапи, які були пройдені за цей час і як результат –  питання будівництва водопровідної мережі в селі Ватутіне було внесене до Програми економічного та соціального розвитку Харківської області на 2020 рік. На його реалізацію виділено 5000000 грн. Але цих коштів недостатньо, потрібна іще практично така ж сума. Усі необхідні процедури, передбачені чинним законодавством, витримано, тож роботи планується розпочати вже найближчими днями. Наталія Іванівна подякувала усім, хто на різних етапах долучився до вирішення проблеми і підтримують нині. Зокрема, слова вдячності були адресовані народному депутату кількох скликань Олександру Біловолу, голові районної ради Світлані Ротач, депутатам обласної ради Миколі Купрєєву та Андрію Шевчуку,   всьому депутатському корпусу. Однак останнім часом з’явилася думка щодо недоцільності подальшого будівництва водопроводу, оскільки на його завершення не вистачає коштів. Тож саме це стало основною причиною проведення позачергової сесії. Кожен із присутніх депутатів сільської ради висловив свою думку стосовно реалізації проєкту. Всі вони були єдині в прагненні забезпечити своїх виборців якісною питною водою, недоцільності припинення будівництва. Було надано слово й представнику підрядної організації, який пояснив основні технічні моменти будівництва та відповів на запитання присутніх. Наприклад, дехто висловив сумнів щодо доцільності встановлення відповідно до проєкту 33 колонок і 33 гідрантів, адже на це піде багато коштів, яких і так не вистачає. Тож їм було пояснено, що сесія сільської ради має право коригувати проєкт,  обласна рада може здійснювати перепрофілювання коштів, тож зекономлені гроші можна буде спрямувати на реалізацію інших проблем, пов’язаних із будівництвом.

Слово було надане і Олексію Красову, який хотів отримати відповіді від представників підрядної організації про вже виконані роботи, про дату їх остаточного  завершення й ефективні шляхи використання коштів.

Звернувся до присутніх і Микола Купрєєв, який пообіцяв подальше сприяння в реалізації проєкту. А Світлана Ротач закликала всіх усунути політичну складову з данного питання і об’єднавши зусилля якнайшвидше остаточно вирішити проблему. Вона також висловила вдячність голові ОДА Олексію Кучеру та голові обласної ради Сергію Чернову за підтримку в данному питанні, адже в попередні роки облдержадміністрація, яку очолювала Юлія Світлична, не перейнялася існуючою проблемою.

Та не тільки тема водопроводу цікавила присутніх у залі. Адже в багатьох із них  накопичилося чимало питань  до Олексія Красова, тож вони намагалися з’ясувати, коли і де відбувається особистий прийом громадян, як на нього потрапити. Одне з питань, поставлених Олексію Красову стосувалося нещодавнього рішення Верховної Ради щодо об’єднання районів. Представники Мелихівської, Охоченської, Станичненської громад, висловили стурбованість щодо роз’єднання району й приєднання однієї його частини до Харківського району, іншої – до Красноградського. Їх цікавило чому так сталося, чому не було враховано думку більшості громадян Старовірівської ОТГ. Але прямої відповіді на це запитання вони так і не отримали, натомість народний депутат розповів про переваги децентралізації і її позитивні моменти.

Варто зазначити, що спілкування на ці та інші теми з народним обранцем продовжилися й по завершенні сесії сільської ради.

Що ж стосується першого питання порядку денного, то після тривалого його обговорення депутати прийняли рішення продовжити в поточному році реалізацію робочого проєкту «Будівництво водопровідної мережі по вулицях Армійська, Жарікова, 1 Травня, Станційна та водонапірної башти Рожновського в селі Ватутіне Нововодолазького району Харківської області» та забезпечити його обов’язкове виконання з урахуванням вимог діючого законодавства. Також було вирішено звернутися до голови Харківської ОДА Олексія Кучера, голови обласної ради Сергія Чернова, народного депутата України Олексія Красова, голови Нововодолазької РДА Андрія Андрєєва, голови районної ради Світлани Ротач щодо сприяння у подальшому вирішенні питання про виділення другої частини фінансування, необхідної   для завершення будівництва водопроводу.

CIMG8489 CIMG8495 CIMG8498

21 липня

Анонс подій