Вітання з Різдвом Христовим мешканців Нововодолазького району

3272224057 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: „Христос рождається – славіте Його!”

Різдво – релігійне свято. За християнською релігією в цей день, 7 січня, ми святкуємо народження Ісуса Христа, Спасителя світу. Традиційно Україна святкує Рождення Христове 7 січня. А перед тим 6 числа разом з першою (Віфлиємською) зіркою на небі уся родина сідає за спільну вечерю, щоб відсвяткувати народження Ісуса. Головна традиція – це свята вечеря, яка складається зі дванадцяти страв. Але “королевою” столу, звісно, є кутя. Колись із нею навіть проводили певний обряд. Господар хрестив страву, пробував першу ложку, а потім трохи підкидав вгору. Якщо до стелі прилипне хоч трохи, то наступний рік буде врожайним. Зараз, звісно, ця традиція не виконується. Традиції Східної України тягнуться ще від козаків. Зазвичай в ніч з 6 на 7 січня після служіння у церкві вони обирали нового отамана і писаря. Тому керівництво завжди дуже боялося цієї ночі. А от після обіду 7 січня вони сідали за спільну вечерю з борщем та кулішем. У сучасній Східній Україні все ж таки за святковий стіл сідають 6-го ввечері. Кутю тут варять з рису. А ще на столі обов’язково мають бути пироги (вареники).Колядування розпочинаються з наступного дня. Ходять по домівкам із восьмикутною зіркою і піснями.

7  січня у Храмах України відбулися святкові Божественні літургії.

Хвилююче і урочисто будо цього дня в Новій Водолазі у Свято-Преображенському храмі. Настоятель  тепло поздоровив прихожан, а самі найменші відвідувачі отримали солодкі подарунки . Хор, співаючи святкові піснеспіви та колядки, радісно сповіщав про Різдво. Всі вітали одне одного і молилися новонародженому Спасителю.

IMG_6048 IMG_6050 IMG_6055 IMG_6059 IMG_6064 IMG_6072 IMG_6074

08 січня

 

Анонс подій
06 грудня 2019 року о 10.00 відбудеться засідання XL сесії районної ради VII скликання