У Ресурсному центрі управлінців «первинки» навчали приймати управлінські рішення

img_0442.jpg.2Сьогодні в Ресурсному центрі в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» пройшов перший модуль другої хвилі навчальної програми для управлінських команд медичних закладів первинного рівня Харківської області «Управління автономними закладами ПМСД».

У тренінгу взяли участь представники управлінських команд Чугуївського, Вовчанського, Нововодолазького та Краснокутського районів.

Тренери в процесі навчання фокусували увагу на нових завданнях в управлінні практиками сімейного лікаря в умовах переходу на капітаційну модель фінансування.

Також учасники спробували себе у ролі пацієнта, головного лікаря чи медика-ФОП під час  ділової гри «Вибір сімейного лікаря».

Головне завдання гри – стати на місце пацієнта та з його позиції оцінити, що має вирішальне значення, які фактори впливають на вибір лікаря.

«Ми хочемо, щоб менеджери закладів первинної медичної допомоги зрозуміли, що у кожному закладі повинен бути баланс між трьома однаково важливими компонентами – якість, сервіс та економічна ефективність», – підкреслив тренер Михайло Довгопол.

У грі учасники поділялися на «пацієнтів» і «лікарів». Гравці-управлінці отримували практику в одному з районів міста («Околиця», «Діловий центр», «Елітний район») та роль (головний лікар, лікар ЦПМСД або лікар-ФОП). Усі інші учасники – пацієнти з конкретною історією (професія, хвороби, члени родини).

Гра проходила у два етапи. На першому – пацієнти спілкувалися з лікарями та вирішували, чи хочуть вони підписати з кимось із них декларацію. Обраному лікарю пацієнт віддавав свою картку. Наприкінці цього етапу кожен з лікарів мав певну кількість карток або жодної. Усі картки вносилися в електронну таблицю. У таблиці  автоматично визначався обсяг практики та загальна сума коштів, яку отримав лікар-гравець за своїх пацієнтів. На другому етапі пацієнти могли переобрати лікарів або залишитись у попередньо обраних. Наприкінці всі учасники обговорили результати гри, проаналізували прийняті рішення, поділилися своїми враженнями та інсайтами.

За словами завідуючої амбулаторії Чугуївського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентини Кащавцевої, після гри прийшло розуміння, як легко можна втратити пацієнтів, навіть, коли ти крутий лікар і до тебе всі записувались.

«Тренінги допомагають управлінцям зрозуміти, як приймати ключові управлінські рішення та надавати якісні послуги пацієнтам», – ділиться враженнями Валентина Кащавцева.

Всього управлінці центрів первинної медико-санітарної допомоги пройдуть шість навчальних модулів.

Загалом на 2019 рік у рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» заплановано проведення 210 консультацій, 23 вебінарів, 83 тренінгів для адміністраторів ЦПМСД, керівників ОТГ і районів області та лікарів-ФОПів, 10 ярмарок здоров’я та 10 просвітницьких кампаній.

26 січня

Анонс подій