Подія року у сфері місцевого самоврядування проходить у Києві

img_4244.jpg.3Масштабний Форум місцевого самоврядування відбувається у київському Конгрес-центрі «Парковий», зібравши представників з усієї України. Відкрили захід очільники держави – Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, Голова ВРУ Андрій Парубій. Серед спікерів Форуму – президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Від міжнародної спільноти на комунікаційному майданчику виступатимуть Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, заступник Голови Місії Посольства США в Україні Памела Тремонт, спеціальний посланник Уряду ФРН з питань реформ у галузях урядування та децентралізації Георг Мільбрадт, директор Директорату людської гідності, рівності та врядування Ради Європи Клаудіа Лучіані, координаторка з гуманітарних питань, координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані.

Форум, що триватиме цілий день, має кілька виразних акцентів та напрямів. Дві пленарні сесії присвячені новому етапу реформи децентралізації, накресленню дорожньої карти і визначення пріоритетів; фінансам і ресурсам: можливостям та дії в реалізації секторальних повноважень.

Також діалоги вестимуться у трьох секціях. Нова регіональна політика розглядатиметься у контексті ефективної системи планування та фінансування на усіх рівнях врядування; стимулювання підприємництва за рахунок інституцій та інструментів; стимулювання економічної активності у сільській території.

Друга сесія буде акцентована на комплексний просторовий розвиток та ІТ-рішення – просторове планування та інвестиції, управління земельними ресурсами та ІТ-технології.

Ще одним напрямом Форуму – енергоефективність як заощадливість та конкурентоспроможність. Йтиметься про заощадження ресурсів та зменшення витрат на житлово-комунальні послуги; впровадження енергоефективних технологій у різних сферах; приклади енергоефективних рішень; енергоменеджмент у громадах.

Завершуватиметься Форум діалогами з Прем’єр-Міністром України.

05 грудня

Анонс подій