Що хвилює ватутінців?

CIMG4299

Тринадцятого лютого голова районної ради Світлана Ротач провела особистий прийом громадян Ватутінської сільської ради. У ньому взяли участь сільський голова Наталія Казакова та депутати районної ради Євген Пудровський, Наталія Букіна, Валентина Коротецька, Анатолій Олійник.

У вступному слові до присутніх Світлана Олександрівна зазначила, що депутатський корпус районної ради налаштований на результативну працю та позитивні зміни в розвитку територіальних громад Нововодолажчини, активними помічниками їм у цій справі є народний депутат України Олександр Біловол і депутати Харківської обласної ради. Про це свідчать конкретні факти: ремонти та будівництво закладів культури, освіти, охорони здоров’я, покращення їх матеріально-технічної бази, втілення в життя енергозберігаючих технологій, благоустрій населених пунктів і багато іншого.

Основна частина прийому розпочалася з розгляду питань, які стосуються загального розвитку громади. Одне з найболючіших – робота нещодавно відкритого на території сільської ради маслоекстракційного заводу філії ТОВ «Агроком Нова Водолага». Мешканці Ватутіного порушили питання екологічної безпеки даного підприємства, вібрацій і шумів, які супроводжують технологічний процес і особливо відчутні в нічний час доби.

– Ми не вимагаємо закриття даного підприємства, хай воно працює, але не за рахунок нашого здоров’я та життя. Керівництво заводу повинно думати не лише про прибутки, а й про безпечність роботи. Що це буде: фільтри, глушники чи щось інше – це клопіт ТОВ «Агроком Нова Водолага», – сказала депутат сільської ради Наталія Газізова.

Схвилювало присутніх і те, що це підприємство сплачує в бюджет сільської ради лише податок на нерухомість і землю, а от податок з доходів фізичних осіб – за місцем його реєстрації. В цьому жителі громади вбачають соціальну несправедливість.

У результаті тривалих дебатів було вирішено звернутися для проведення незалежної експертизи до українського науково-дослідного інституту екологічних проблем. Крім того, розглянути питання на сесії Ватутінської сільської ради та створити компетентну комісію, з залученням до її складу представників громадськості.

Інше проблемне питання – реалізація державної програми «Доступні ліки». Заявників хвилює, що багато необхідних медичних препаратів їм не вдалося придбати. Це підтвердила і головний лікар АЗПСМ с.Ватутіне Лариса Кузнєцова, зазначивши, що в січні поточного року було задоволено близько 20% виписаних за даною програмою рецептів. Світлана Олександрівна пообіцяла розібратися з ситуацією, яка склалася навколо «доступних ліків» і по можливості усунути існуючі недоліки.

Під час особистого прийому громадян до голови районної ради звернулася і директор Ватутінського ліцею Людмила Куценко. Вона передусім подякувала Світлані Олександрівні та всьому депутатському корпусу за значну допомогу в розвитку навчального закладу. У цьому напрямку в минулому році за кошти обласного і районного бюджетів було зроблено дуже багато, зокрема, створено медіатеку, відремонтовано бібліотеку та ганок, придбано меблі, дошки, посуд і сушарку для неї та багато іншого. Однак, усі проблеми вирішити не вдалося. Серед них – необхідність придбання шкільного автобуса з більшою кількістю місць і телевізора для забезпечення якіснішого процесу навчання. Турбує Людмилу Миколаївну і нещодавно проведена промивка системи опалення, за яку було сплачено немалі кошти, а позитивного результату не отримано. Порушила вона і питання забезпечення освітнього закладу водою. Всі нюанси названих проблем були детально обговорені та взяті на контроль для подальшого вирішення, адже вони потребують значних капіталовкладень.

Побувала на прийомі в Світлани Ротач і керівник місцевого дошкільного навчального закладу Лілія Купріяненко. Вона також подякувала голові районної ради за постійну підтримку та турботу й озвучила наявні проблеми. Серед перспективних – побудова спортивної та актової зал, серед нагальних – придбання ноутбуку та принтеру для забезпечення повноцінної методичної роботи.

Також під час прийому були розглянуті питання відлову бродячих собак, ремонту доріг і ряд особистих проблем.

Користуючись нагодою, Світлана Олександрівна подякувала присутнім на прийомі мешканцям громади за активність, небайдужість і любов до малої батьківщини, а представникам освітніх закладів – за невтомну працю, спрямовану на забезпечення високої якості освітнього та виховного процесу.

 

15 лютого

Спільне засідання постійних комісій з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, промислової політики, підприємництва та споживчого ринку

IMG-e2d6b26a3447e95efcfc2b03cacbfc04-V07 лютого відбулося спільне засідання постійних комісій з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, промислової політики, підприємництва та споживчого ринку, у якому також взяли участь голова районної ради Світлана Ротач, представники райдержадміністрації та закладів охорони здоров’я.

У ході засідання обговорювали питання впровадження медичної реформи первинної ланки медицини в Нововодолсзькому районі станом на лютий 2019 року.

07 лютого

Інформація про оголошення конкурсу

Нововодолазька районна рада Харківської області оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для здійснення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад  Нововодолазького району.

Дата, час і місце проведення конкурсу – 15.02.2019 року об 11.00 годині в приміщенні районної ради, за адресою: смт. Нова Водолага, вул. Гагаріна, 7.

Мета проведення незалежної оцінки - визначення ринкової вартості об’єкта для укладання договору оренди.

Найменування об’єкта та його місцезнаходження:

– Частина 1 поверху терапевтичного лікувального корпусу КНП «Нововодолазька ЦРЛ» Нововодолазької районної ради Харківської області, кімнати № 1- 7,74 м2, № 2 -10,50 м2 , № 3 – 7,74 м2, № 4- 10,74 м2, та частину коридору – 10,08 м2, (згідно поверхневого плану), що розташована за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, смт. Нова Водолага, вул. Пушкіна, б. 16 , загальною площею – 46,8 м2.

Вимогами до претендентів для участі в конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності є наявність:

  • відповідної кваліфікації оцінювачів стосовно оцінки об’єкта оцінки, що має підтверджуватися чинними кваліфікаційними документами оцінювачів та свідоцтвами про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів, виданими відповідно до чинного законодавства;
  • досвіду суб’єкта оціночної діяльності у проведенні оцінки майна, зокрема подібного майна;
  • переліку оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, та їх особистого досвіду у проведенні оцінки подібного майна;
  • письмової згоди оцінювачів, яких додатково буде залучено суб’єктом оціночної діяльності для виконання робіт з оцінки майна.

Для участі в конкурсі необхідно подати: заяву про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності за встановленою формою та конкурсну документацію. Конкурсна документація подається в запечатаному конверті з описом підтвердних документів, що містяться в конверті. До підтвердних документів, поданих на конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, належать:

  • копія установчого документа претендента;
  • копії кваліфікаційних документів оцінювачів, які працюють у штатному складі та яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку майна, а також документальне підтвердження наявності у них трудових відносин з претендентом;
  • копія сертифіката суб’єкта оціночної діяльності;
  • інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та додатково залучаються ним).

Копії документів завіряються претендентом, який відповідає за їх достовірність. Конкурсна пропозиція претендента подається у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт (у робочих днях).

Документи на участь у конкурсі будуть прийматися за адресою: смт. Нова Водолага, вул. Гагаріна, 7, до 13.02.2019 року включно. Довідки за телефоном    4-25-54.

 

02 лютого

ПІДСУМКИ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ

ПІДСУМКИ  КОНКУРСНОГО  ВІДБОРУ

суб’єктів оціночної діяльності, що будуть залучені для здійснення незалежної оцінки вартості об’єкту спільної власності територіальної громади Нововодолазького району, який відбувся в приміщенні Нововодолазької районної ради 01 лютого 2019 року.

 

За результатами конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, комісією прийнято рішення стосовно укладання договору на проведення незалежної оцінки комунального майна територіальної громади району з ФОП Дрозд Ю.О. такого об’єкта:

  • Теплові мережі, що розташовані за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, смт. Нова Водолага, вул. Пушкіна,16.
  • Теплові мережі, що розташовані за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, с. Липкуватівка, пл. Доценка, 2б.

 

Голова конкурсної комісії:   С. А. Візер

 

01 лютого

Нарада по затвердженню штатного розпису первинної ланки медицини

viber image 229 січня відбулася нарада по затвердженню штатного розпису первинної ланки медицини. У засіданні взяли участь голова Нововодолазької районної ради Світлана Ротач, заступник голови райдержадміністрації Людмила Балюк, представники районної ради, райдержадміністрації та КЗОЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазького району”.

30 січня

Нарада з питань інформування населення щодо призначення житлових субсидій

IMG_5115-minГолова Нововодолазької районної ради Світлана Ротач взяла участь у нараді з питань інформування населення щодо призначення житлових субсидій, у якій також брали участь голова райдержадміністрації, сільські та селищні голови, уповноважені особи з питань призначення субсидій.

На засіданні були обговорені питання зміни в порядку призначення субсидій, роботу уповноважених осіб сільських (селищних) рад (старостинських округів), порядок монетизації, механізм отримання повідомлень про призначення субсидій, проблемні моменти окремих випадків у призначенні.

28 січня

Керівників закладів первинної меддопомоги запрошують на вебінар «Колективний договір»

В рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» 29 січня відбудеться вебінар «Колективний договір», де спікером виступить Олена Хитрова – тренерка та юридична експертка МОЗ, юристка Харківської експертної групи підтримки медреформи.

Програма веб-конференції розроблена для  представників управлінських команд центрів первинної медико-санітарної допомоги Харківської області – головних лікарів та їхніх заступників, а також спеціалістів, що займаються економічною стороною діяльності закладу.

Спікером виступить Олена Хитрова – тренерка та юридична експертка МОЗ, юристка Харківської експертної групи підтримки медреформи. Упродовж вебінару вона розповість про те, що обов’язково необхідно враховувати при підготовці договору, а що можна не включати; з чого складається колективний договір та як розробити, підписати й змінити колективний договір.

Веб-конференція триватиме з 15:00 до 16:30. Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися за посиланням.

Довідково. Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Виконавці проекту Харківська обласна рада – координатор та Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Проект створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичного сервісу та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

 

28 січня

У Ресурсному центрі управлінців «первинки» навчали приймати управлінські рішення

img_0442.jpg.2Сьогодні в Ресурсному центрі в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» пройшов перший модуль другої хвилі навчальної програми для управлінських команд медичних закладів первинного рівня Харківської області «Управління автономними закладами ПМСД».

У тренінгу взяли участь представники управлінських команд Чугуївського, Вовчанського, Нововодолазького та Краснокутського районів.

Тренери в процесі навчання фокусували увагу на нових завданнях в управлінні практиками сімейного лікаря в умовах переходу на капітаційну модель фінансування.

Також учасники спробували себе у ролі пацієнта, головного лікаря чи медика-ФОП під час  ділової гри «Вибір сімейного лікаря».

Головне завдання гри – стати на місце пацієнта та з його позиції оцінити, що має вирішальне значення, які фактори впливають на вибір лікаря.

«Ми хочемо, щоб менеджери закладів первинної медичної допомоги зрозуміли, що у кожному закладі повинен бути баланс між трьома однаково важливими компонентами – якість, сервіс та економічна ефективність», – підкреслив тренер Михайло Довгопол.

У грі учасники поділялися на «пацієнтів» і «лікарів». Гравці-управлінці отримували практику в одному з районів міста («Околиця», «Діловий центр», «Елітний район») та роль (головний лікар, лікар ЦПМСД або лікар-ФОП). Усі інші учасники – пацієнти з конкретною історією (професія, хвороби, члени родини).

Гра проходила у два етапи. На першому – пацієнти спілкувалися з лікарями та вирішували, чи хочуть вони підписати з кимось із них декларацію. Обраному лікарю пацієнт віддавав свою картку. Наприкінці цього етапу кожен з лікарів мав певну кількість карток або жодної. Усі картки вносилися в електронну таблицю. У таблиці  автоматично визначався обсяг практики та загальна сума коштів, яку отримав лікар-гравець за своїх пацієнтів. На другому етапі пацієнти могли переобрати лікарів або залишитись у попередньо обраних. Наприкінці всі учасники обговорили результати гри, проаналізували прийняті рішення, поділилися своїми враженнями та інсайтами.

За словами завідуючої амбулаторії Чугуївського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентини Кащавцевої, після гри прийшло розуміння, як легко можна втратити пацієнтів, навіть, коли ти крутий лікар і до тебе всі записувались.

«Тренінги допомагають управлінцям зрозуміти, як приймати ключові управлінські рішення та надавати якісні послуги пацієнтам», – ділиться враженнями Валентина Кащавцева.

Всього управлінці центрів первинної медико-санітарної допомоги пройдуть шість навчальних модулів.

Загалом на 2019 рік у рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» заплановано проведення 210 консультацій, 23 вебінарів, 83 тренінгів для адміністраторів ЦПМСД, керівників ОТГ і районів області та лікарів-ФОПів, 10 ярмарок здоров’я та 10 просвітницьких кампаній.

26 січня

Анонс подій