Вторинну ланку медицини необхідно зберегти!

Питання номер один і кінцевий результат медичної реформи – зробити медичні послуги якісними і доступними для жителів громади!

Первинна ланка вже пройшла період реформування – на черзі реформування вторинної ланки.

Вторинна (спеціалізована) медична допомога — вид медичної допомоги, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах в плановому порядку або екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітацію та профілактику хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (при вагітності та пологах) станів, які можуть бути надані лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики — сімейних лікарів); направлення пацієнта для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або для надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Реформування медицини вторинного рівня:  як в умовах медичної реформи буде працювати центральна районна лікарня,  які послуги надаватиме, з яких джерел фінансуватиметься. Про це та інше говорили учасники одноденної фахової майстверні для обласної та районних рад на тему «Медицина: стан та перспективи реформування вторинної ланки медицини» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», впровадженого Асоціацією міст України в партнерстві з Українською Асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки  USAID, яка відбулася 23 жовтня 2019 року у місті Дніпрі, Дніпропетровської області.  У вищезазначеному заході прийняли участь радник голови Нововодолазької районної ради з питань юридичного забезпечення Ю. Чернієнко, провідний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату Нововодолазької районної ради І. Євдокименко та заступник сільського голови з юридичних питань Старовірівської сільської ради О. Товстик

При обговоренні було наголошено про необхідність сьогодні чітко розуміти які послуги зможе надати пацієнтам місцева лікарня відповідно до нових вимог реформи і прорахувати скільки коштів від Національної служби здоров’я заклади зможуть залучити для  забезпечення своєї роботи, та які витрати ляжуть на місцевий бюджет, також про  продовження перенавчання і підвищення кваліфікації фахівців, що працюють у закладах. Навіть якщо у непростих фінансових умовах громада зможе залучити власні кошти, державні та інші джерела фінансування і забезпечити лікарню усім необхідним обладнанням, потрібні висококласні спеціалісти, які зможуть на ньому працювати і лікарі, які зможуть забезпечити надання амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних медичних послуг на місці.

изображение_viber_2019-10-23_10-15-52 изображение_viber_2019-10-23_12-02-06 изображение_viber_2019-10-23_14-12-01

23 жовтня

Виїзний прийом голови Нововодолазької районної ради

Сьогодні, 23 жовтня 2019 року, голова районної ради Світлана Ротач провела виїзний  прийом громадян Станичненської сільської ради. У прийомі взяла участь в.о. сільського голови Юлія Власюк.

Під час прийому було порушено спектр  найрізноманітніших питань. Так, завуч місцевого ліцею Вікторія Шевченко звернулася з проблемою щодо придбання для навчального закладу звукопідсилювальної апаратури та вхідних дверей. Про потребу в звукопідсилювальній та освітлювальній апаратурі говорила й директор Станичненського СБК Ніна Дьяченко, детально обґрунтувавши своє прохання. А от директора Литовчанської початкової школи Сергія Кіптенка хвилювала проблема підвозу роганської бочкової води до їхнього села.

Завітав на прийом і депутат сільської ради Ігор Кірєєнко. Його хвилювали питання формування сільського бюджету і розподілу коштів, ремонту доріг та їх чищення від снігу в зимовий період.

Варто зазначити, що всі питання були детально обговорені, узгоджені і визначені шляхи їх вирішення.

CIMG6866

CIMG6874

Особистий прийом громадян головою Нововодолазької районної ради Ротач С.О.

З метою забезпечення прав громадян щодо належного розгляду їх звернень, передбачених статтею 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян», а також сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими звертаються громадяни до органів місцевого самоврядування,  головою Нововодолазької районної ради Ротач С.О. 22 жовтня  2019 року в приміщенні Нововодолазької районної ради здійснено особистий прийом громадян. изображение_viber_2019-10-22_22-02-22

З Міжнародним днем кухаря

447567Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, яке заснував конгрес Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. Ця організація, до речі, налічує ні багато ні мало 8 мільйонів членів.

Давним-давно кроманьонец випадково засунув в багаття шматок м’яса й зрозумів, що так воно смачніше. Так з’явився перший кухар. Це, звичайно, жарт, але в ньому велика частка правди: немає на землі професії почеснішої та давнішої, ніж кухар! Хороших кухарів високо цінували у всі часи.

Професія кухаря – одна з найбільш затребуваних у світі і одна з найдавніших. У Стародавньому Римі існувала муза на ім’я Кулінарія – покровителька кухарської справи. Саме від неї і отримало назву слово “кулінарія”.

Найсмачніші, теплі, щирі вітання з Міжнародним днем кухаря!Кухня – це мистецтво, а професійні кухарі – справжні віртуози. Бажаю шедевральних страв, нових корисних рецептів, високих оцінок за старання і невпинну працю. Готуйте з любов’ю, і успіх чекає вас неодмінно. Бажаю Вам успішних шедеврів і заслуженої подяки ваших клієнтів! Здоров’я вам і приємного апетиту всім вашим шанувальникам!

Зі святом кухаря Вас!

З повагою,

Голова Нововодолазької районної ради С.О. Ротач

3274_or

20.10.2019

З Днем працівників харчової промисловості в Україні

22405873_525770364438302_2081570766843508179_nСвято працівників харчової промисловості в Україні встановлене в 1995 році. З того часу його відзначають кожну третю неділю жовтня.

Харчова промисловість України — це тисячі великих, середніх та малих підприємств різної форми власності. Завдяки їм на полицях наших супермаркетів панує таке розмаїття напоїв, м’ясних і молочних продуктів, хлібобулочних виробів, консервів, снеків та солодощів.

Від щирого серця вітаю всіх із професійним святом – Днем працівників харчової промисловості.

Від вашої невтомної праці, професіоналізму та сумлінності безпосередньо залежить добробут і якість життя кожного українця. Сьогодні продукція вітчизняної харчової галузі стала справді конкурентоспроможною й успішно задовольняє потреби споживачів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Переконана, що ви й надалі докладатимете всіх зусиль для нарощування виробництва, оновлення асортименту та поліпшення якості продуктів відповідно до світових стандартів.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, достатку та нових трудових звершень на благо України.

 

З повагою,

Голова Нововодолазької районної ради С. Ротач

harchova_promislovist-10623

20.10.2019

Вітання з Днем народження першого заступника голови Нововодолазької РДА Балюк Л.М.

1563791531_den-narodzhennyaШановна Людмило Миколаївно!

Прийміть щирі вітання з днем народження! Бажаю подорожувати країнами щастя, зустрічати світанки натхнення, радіти кожному дню, летіти до успіху, кохати усім серцем, долати будь-які труднощі, завжди знаходити своє місце під сонцем у цьому житті.

Нехай Господь оберігає Вас від негараздів, а Матінка Божа буде Вашою помічницею в усіх починаннях.

З Днем народження!

З  повагою,

Голова Нововодолазької районної ради С. Ротач

18.10.2019

Інформаційне повідомлення

На підставі пп.5.9 Положення про Порядок управління майном, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району, затвердженого рішенням V сесії районної ради VII скликання від 19 лютого 2016 року № 67-VII, Нововодолазька районна рада надає інформацію про виконані роботи суб’єктом оціночної діяльності – ФОП Дрозд Ю.О. з метою подальшої передачі в оренду майна, яке знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району, відповідно до Методики оцінки об’єктів оренди, затвердженої постановою КМУ 10.08.1995 року № 629, Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійно – оціночну діяльність в Україні».

Додаток «Висновки про вартість об’єктів оцінки».

 

17 жовтня

Відкриття навчально-практичного центру

CIMG6767Сьогодні, 17 жовтня, голова Нововодолазької районної ради С.О. Ротач приймала участь в урочистостях з нагоди відкриття навчально-практичного центру з професій «Слюсар – ремонтник», слюсар з ремонту дорожньо – будівельних машин та тракторів, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», а також кабінету для організації інклюзивного навчання з учнями із особливими освітніми потребами та сучасних кабінетів математики в м. Харків і в м. Мерефа. Свято відбулось в ДНЗ «Регіональний Центр», в селі Рокитне.

CIMG6763

CIMG6772 CIMG6775 CIMG6787 CIMG6791 CIMG6817 CIMG6819 CIMG6825 CIMG6851 CIMG6858 CIMG6862

Виїзний прийом громадян

З метою забезпечення прав громадян щодо належного розгляду їх звернень, передбачених статтею 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян», а також сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими звертаються громадяни до органів місцевого самоврядування,  головою Нововодолазької районної ради Ротач С.О. 17 жовтня  2019 року в приміщенні Просянської сільської ради здійснено виїзний прийом громадян.  У ході прийому порушувалися питання, що стосуються розвитку інфраструктури села та особисті питання.

CIMG6758 CIMG6760

Відбулося засідання XXXIX сесії районної ради VII скликання

IMG_20191016_10120016 жовтня 2019 року відбулося засідання XXХIX сесії районної ради VІІ скликання, яке провела голова районної ради Світлана Ротач.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Роман Мерзлікін, начальники управлінь та  відділів  райдержадміністрації,  селищний та сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій Нововодолазького району, представники засобів масової інформації.  Відповідно до порядку денного на пленарному засіданні районної ради було розглянуто 18 питань.

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

1.                     Про затвердження звіту про виконання районного бюджету на 2019 рік (зі змінами) за І півріччя 2019 року.

2.                     Про внесення змін до рішення XXXIII позачергової сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2018 року «Про районний бюджет на 2019 рік» (зі змінами).

3.                     Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Нововодолазького району «Соціальна турбота на 2019 – 2020 роки», затвердженої рішенням XXXIII позачергової сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2018 року на 2019 рік (зі змінами).

4.                     Про внесення змін до комплексної програми «Розвитку місцевого самоврядування та підтримки громадських організацій в Нововодолазькому районі на 2016-2019 роки», затвердженої рішенням ІІІ сесії районної ради VII скликання від 23 грудня 2015 року № 23-VII (зі змінами).

5.                     Про затвердження «Комплексної програми розвитку, додержання та виконання законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки об’єкту на 2019-2020 роки Управління Державної казначейської служби України у Нововодолазькому районі.

6.                     Про внесення змін до додатку 1 «Розрахунки витрат на реалізацію Районної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2019-2021 роки» у Нововодолазькому районі Харківської області» Районної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2019-2021 роки», затвердженої рішенням ХХХVI сесії районної ради VII скликання від 04 квітня 2019 року.

7.                     Про внесення змін до Програми створення матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Нововодолазькому районі на 2019 – 2021 роки, затвердженої рішенням ХХХІІІ позачергової сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2018 року № 713 – VII.

8.                     Про надання дозволу відділу освіти Нововодолазької районної державної адміністрації на внесення змін до класифікаторів виду економічної діяльності комунальних закладів загальної середньої освіти Нововодолазької районної ради Харківської області.

9.                     Про внесення змін до фінансового плану КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НОВОВОДОЛАЗЬКОГО РАЙОНУ» НОВОВОДОЛАЗЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ на 2019 рік, затвердженого рішенням ХХХІV позачергової сесії VII скликання від 22 лютого 2019 року № 739-VII.

10.                Про внесення змін до додатку № 2 до рішення ХХХІІІ позачергової сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2018 року № 728 – VII.

11.                Про затвердження звіту про оцінку майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району Харківської області.

12.                Про внесення змін до рішення ХХХІІ сесії Нововодолазької районної ради VII скликання «Про передачу в оренду нерухомого майна (приміщень), об’єкту спільної власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району Харківської області НОВОВОДОЛАЗЬКІЙ РАЙОННІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» від 07 грудня 2018 року № 693-VII.

13.                Про передачу в оренду нерухомого майна (частини приміщень), об’єкту спільної власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району Харківської області ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ – ПІДПРИЄМЦЮ КУЗЬОМЕНСЬКІЙ ЮЛІЇ В’ЯЧЕСЛАВІВНІ.

14.                Про передачу в оренду нерухомого майна (частини приміщень), об’єкту спільної власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району Харківської області ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ – ПІДПРИЄМЦЮ ОРДІ СЕРГІЮ БОРИСОВИЧУ.

15.                Про передачу в оренду нерухомого майна (частини приміщення), об’єкту спільної власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району Харківської області для організації роботи громадської приймальні народного депутата Верховної Ради України Красова Олексія Ігоровича.

16.                Про звернення Нововодолазької районної ради Харківської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

17.                Депутатські запити.

18.                Різне.

17 жовтня

Анонс подій
16 жовтня 2019 року о 10.00 відбудеться засідання XXXIX сесії районної ради VII скликання