Вітання з Днем працівників сільського господарства в Україні!

big-eYezzY000_1Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Сьогодні день трудівників полів та ферм, завдяки яким на наших столах є хліб, м’ясо, молоко, овочі та фрукти. У День працівників сільського господарства України вітають усіх тих, хто від зорі до зорі, без вихідних і відпусток трудиться на землі. Це – свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це – свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.

Агропромисловий комплекс — флагман української економіки, другий за величиною роботодавець України, тут працюють близько 3 мільйонів чоловік. Завдяки їм наша країна посідає перше місце у світі з виробництва та експорту соняшникової олії, третє — за експортом кукурудзи, п’яте — за експортом пшениці.

Висловлюю шану і подяку всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання агропромислового комплексу району – хліборобам, механізаторам, агрономам, тваринникам, майстрам овочівництва та садівництва – всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом.

Щиро дякую Вам, працівники сільського господарства, за любов до землі, мудрість і витримку.

У ці святкові дні зичу Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, злагоди, гарної погоди і наснаги на нові звершення.

Хай не знають втоми Ваші натруджені руки, нехай щедрою буде Ваша життєва нива, а труди Ваші й надалі збагачують Україну!

З повагою,

голова районної ради Світлана Ротач

457723

17 листопада

 

Привітання Народного депутата України

2029adfc-57b5-49e0-bccd-360a7ad5cc8eАграрії Харківщини, зі святом!

Найбільшим багатством нашої країни завжди була земля, а ті, хто її обробляє, незмінно мали велику пошану. Адже тільки сильні, працелюбні, мудрі люди здатні грамотно доглянути поле та виплекати щедрий врожай. Навіть сьогодні, у вік розумних технологій, сільськогосподарська праця залишається однією з найтяжчих. Дозвольте подякувати вам за неї, наші добрі годувальники! Спасибі за мозолі на ваших долонях, за недоспані ночі, за кожне вирощене зернятко!

Геніальна Ліна Костенко влучно описала біду нашого часу: «Все менше рук, що вміють сіять хліб. Все більше рук, що тягнуть все у пельку…». Щиро вірю, що лихі часи минуть. І що працьовитих і чесних рук – ваших рук – стане більше! Сприятливої вам погоди, легкої праці та багатих урожаїв!

Нехай родючий український чорнозем заряджає вас своєю енергією, дає життєву силу. Будьте здорові та щасливо господарюйте на своїй землі!

    Олексій Красов, народний депутат України

 

17 листопада

З Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку!

big-81190686Від щирого серця вітаю вас з професійним святом – Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку!

Від вашої щоденної кропіткої праці залежить наскільки проінформованим та свідомим буде наше суспільство.

Завдяки вам ми щодня дізнаємося про події у світі, що допомагає відчути причетність до процесів сучасності, відкриваючи широкі можливості для контактів і спілкування.

Це свято об’єднує людей різних професій: журналістів, редакторів, видавців, листонош, операторів, сортувальників – всіх тих, чия благородна праця забезпечує одне з основних прав громадян – право на отримання інформації.

Сьогодні головними показниками вашої роботи є відповідальне ставлення до своєї справи, задоволення зростаючих потреб суспільства у надійному та якісному  зв’язку.

Бажаю вам і надалі залишатися патріотами й оптимістами, бути небайдужими і переконливими, змістовними та об’єктивними. Бажаю Вам здоров’я, радості у повсякденній роботі, добробуту, творчої наснаги і благополуччя!

Нехай Ваша праця приносить Вам радість та процвітання, а також розвиток галузі зв’язку нашої країни.

З повагою,

голова районної ради С. Ротач

16-Den-pratsivnykiv-radio-telebachennya-ta-zv-yazku-Ukrayiny

16 листопада

Прийом громадян депутатом Харківської обласної ради В. Пітьком

З метою забезпечення прав громадян щодо належного розгляду їх звернень, передбачених статтею 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян», а також сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими звертаються громадяни 15 листопада 2019 року в приміщенні Нововодолазької районної ради, в громадській приймальні депутатів всіх рівній депутатом Харківської обласної ради Валерієм Анатолійовичем Пітько було проведено особистий прийом громадян. Деякі питання було вирішено відразу, інші питання, які потребують більш детального розгляду, взято на контроль.

20191115_101201 20191115_101820 20191115_103509 20191115_104123 20191115_110007

15 листопада

 

Презентація збірки поезій Віктора Пінченка “Течія долі”

images113 листопада 2019 року відбулась презентація збірки поезій “Течія долі” члена національної спілки письменників України, Почесного громадянина Нововодолажчини і Старої Водолаги, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, поета Віктора Михайловича Пінченка. Привітати Віктора Михайловича, з презентацією сьомої збірки поезій, прибули поважні гості, серед яких радник голови Нововодолазької районної ради Євген Олександрович Пудровський, т.в.о. начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької РДА Тележенко Ольга Олександрівна та заступник голови Нововодолазької селищної ради Віталій Михайлович Столяренко.

Нововодолазька земля – це край, де ми народилися та живемо, де живуть наші батьки, де жили наші діди та прадіди. Це земля з багатовіковою  історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими та талановитими людьми.  Скільки ніжних, ласкавих, поетичних слів вигадали люди,  зачаровані рідним краєм. Від душі радієш, коли на цій землі народжуються і живуть  талановиті майстри  слова, які дарують нам неповторні миті своїми  творами. Приємно, що вони своєю поезією збагачують нашу літературну спадщину.

Нова книга  лауреата літературної премії імені Олександра Олеся,  Віктора Пінченка — поетичне бачення минулого, сьогодення й майбутнього через призму власного життя. Це і пам’ять про дитинство, рідну школу та юність; і багаторічна служба в рядах Збройних Сил (у колишньому СРСР та в Німеччині); і пережита всім світом трагедія після вибуху на Чорнобильській АЕС, у ліквідації наслідків якої брав участь сам автор. Це любов до рідного села та України, мами, коханої. Людина приходить в цей світ для любові і добра. Щоб по справжньому відчувати себе людиною, треба самому навчитися любити і дарувати свою любов і добро людям.

IMG0105 IMG0125 IMG0151 изображение_viber_2019-11-13_17-15-05

 

14 листопада

 

 

Висновки та рекомендації круглого столу “Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи””

650x480-toHeight-100-images_djmediatools_76263214_2920525907979521_4586054366569431040_nГоловними цілями запропонованої реформи є: уникнення конкуренції компетенцій між органами представницької влади різних рівнів та органів виконавчої влади, винесення на районний рівень низки питань, які громади не здатні вирішувати максимально ефективно, та забезпечення ефективного представництва інтересів громад.

Наразі існує багато питань, що мають дискусійний характер або потребують якомога швидкого вирішення у контексті реформи місцевого самоврядування. Також проведення реформи місцевого самоврядування в Україні та запровадження нового підходу до організації та розширення конституційно-правових засад адміністративно-територіального устрою передбачає прийняття низки законодавчих актів та приведення норм чинного законодавства України у відповідність до положень Європейської хартії місцевого самоврядування. Щодо моделювання адміністративно-територіального устрою  Сергій Чернов зазначив, що «сьогодні в Києві багато експертів не бачать необхідності існування районного рівня влади. На моє переконання, є цілий перелік повноважень, які на нинішньому етапі не можуть бути вирішені на базовому рівні і водночас не можуть автоматично бути передані на регіональний рівень».

Основними питаннями, які обговорювались на засіданні круглого столу, були питання про внесення змін до Законів України з метою їх системного оновлення, врегулювання статусу службовців місцевого самоврядування, в тому числі  – зі статусом депутата, виборних посадових осіб, розроблення та ухвалення Закону “Про префектів” для визначення  порядку організації інституції та питань діяльності і реалізації повноважень префектів, Закону “Про місцеві вибори”, забезпечивши оновлення виборчої системи.

Відповідальність за ефективність роботи місцевого самоврядування несуть не лише органи управління, але й жителі територіальної громади. Від того, наскільки ефективно ми зможемо організувати врядування наших домогосподарств, вулиці, мікрорайону і громади в цілому, залежить добробут громадян. За таких умов важлива тісна та ефективна взаємодія між громадськістю та владою на місцях. Прикладом ефективної співпраці можна вважати діяльність ОСББ, яких на території Харківської області зареєстровано аж 1267, діяльність органів самоорганізації населення (ОСН).

Під час роботи круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи», перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов запропонував нові назви для адміністративно-територіальних утворень, які на його переконання, відповідатимуть суті та змісту реформування місцевого самоврядування в Україні. Запровадження нового підходу до організації та розширення конституційно-правових засад адміністративно-територіального устрою, втілення принципу повсюдності місцевого самоврядування потребує нової термінології. А саме, назв для одиниць трирівневої системи адміністративно-територіального устрою. «Муніципалітет для базового рівня – найбільш поширений термін у країнах Європи та світу. Впровадження цієї назви для існуючих зараз громад легалізує вже існуючі терміни, такі як, «муніципальне право». Забезпечить запровадження (замість термінів – сільський, селищний, міський голова) один об’єднуючий «муніципальний голова» та інші похідні. Всі ОТГ мають однаковий обсяг повноважень, а тому не можуть поділятися (на відміну від статусу населених пунктів) на сільські, селищні та міські.

Для субрегіонального рівня – нині застосовується поняття «район» – пропонується термін «округ», зрозумілий, прийнятний, загальновживаний та буде означати нову адміністративно-територіальну одиницю, що об’єднує декілька районів, що ліквідуються. В адміністративному центрі такого округу мають розміщатися  окружні (на відміну від міжрайонних) територіальні підрозділи центральних органів влади, префекти округів, правоохоронні органи, окружні суди.

«У Харкові знаходиться єдина в Україні Національна академія правових наук і безумовно такого академічного і наукового потенціалу не має жоден регіон. Наше завдання як практиків та керівників різних рівнів донести на державний рівень, що не можна нехтувати цим потенціалом, його треба використовувати, бо тут є системний підхід, чудова школа, підготовлені кадри. Ми зібралися тут, щоб голос Харківщини, науковий і практичний, – був почутий», – значив Сергій Чернов у ході дискусій круглого столу.

Усім відомо, що Харківська область має потужний промисловий потенціал. І для того, щоб реалізувати його в повній мірі, промисловість повинна об’єднуватися з наукою. До цих процесів, безумовно, повинна бути залучена держава.

На думку учасників круглого столу, майбутнє промисловості України – за цифровою трансформацією.

Цифровізація має охопити не лише промисловість, а й суспільство взагалі. Про процес «Індустрії 4.0» розповів під час заходу професор аерокосмічного університету «ХАІ» В’ячеслав Харченко.

Приклади цифровізації маємо й у Харкові, і в Україні, але поки це лише перші кроки. На Харківщині цифрові технології на виробництві успішно впроваджують на «ФЕДі». Йдеться про системи, які дозволяють повністю оцифровувати процеси розробки та перевірки складних агрегатів для авіакосмічної галузі.

Цифровою трансформацією промисловості в нашій області займається Регіональний центр «Індустрія 4.0», створений рік тому Асоціацією підприємств промислової України.

Головне завдання роботи центру – налагодити взаємодію між закладами вищої освіти, промисловістю та владою.

Також під час круглого столу обговорили питання смарт-спеціалізації, кластерних ініціатив, створення індустріальних парків, стимулювання експорту.

650x480-toHeight-100-images_djmediatools_74835929_2920525521312893_6569047836648800256_n

13 листопада

 

Вітання з Днем народження Народного депутата України Красова Олексія Ігоровича

z-dnНововодолазька  районна рада щиро вітає з Днем народження

Красова Олексія Ігоровича – Народного депутата України!

Бажаємо міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів

та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі!

Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі

завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив!

Щастя Вам, радості, добра і благополуччя!

Букет красных розЗ повагою,

голова районної ради Світлана Ротач

13 листопада 

Сьогодні у Харкові обговорюють проблеми і перспективи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Захід проходить за участі голови Харківської обласної ради Сергія Чернова у навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (10 поверх, конференц-зала) .  

В  роботі круглого столу взяли участь голова Нововодолазької районної ради Світлана Ротач та радник голови з юридичних питань Юлія Чернієнко

Учасники: науковці у сфері державного будівництва й місцевого самоврядування та практики: депутати та керівники місцевих рад сіл, селищ, міст, районів Харківщини та обласної ради

Програма  круглого столу

Відкриття роботи круглого столу, вітальне слово:Тацій Василь Якович, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії наук України;— Чернов Сергій Іванович, голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, доктор наук з державного управління.
Конституційне забезпечення реформи територіальної організації влади та місцевого самоврядування в Україні.— Серьогіна Світлана Григорівна, директор НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України.
Визначення правових дефініцій як ключ до успішного продовження децентралізації влади в Україні. — Тітов Микола Ілліч, перший віце-президент –  виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, кандидат юридичних наук, доцент.
Європейський досвід виконання повноважень місцевими радами базового, субрегіонального та регіонального рівнів.Бодрова Ірина Іванівна, заступник директора Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, кандидат юридичних наук, доцент.
Розподіл повноважень органів місцевого самоврядування – запорука успішного розвитку територіальних громад.Чернобай Олег Олександрович, Пісочинський селищний голова Харківського району (ОТГ).
Представництво спільних інтересів територіальних громад на субрегіональному рівні як гарантія системного розвитку укрупненого району. — Бабієць Антон Анатолійович, голова Чугуївської районної ради.
Районні ради місцевого самоврядування в Україні: бути чи не бути?— Сітов Веніамін Іванович, Мереф’янський міський голова (ОТГ);— Гололобов Олександр Олександрович, Малоданилівський селищний голова Дергачівського району (ОТГ).
Місцеві вибори: деякі концептуальні питання.— Брусенцова Яна Вікторівна, головний редактор всеукраїнської газети «Місцеве самоврядування».
Критерії формування місцевих рад: базовий, субрегіональний та регіональний рівні.Лялюк Олексій Юрійович, завідуючий відділом конституційно-правових проблем державного будівництва та місцевого самоврядування НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, кандидат юридичних наук, доцент.
Запитання та відповіді, дискусія учасників, пропозиції та рекомендації.
Підбиття підсумків та прийняття рекомендацій круглого столу.Чернов Сергій Іванович, голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області;— Тацій Василь Якович, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

изображение_viber_2019-11-12_10-11-54 изображение_viber_2019-11-12_10-11-55

изображение_viber_2019-11-12_11-19-43
12 листопада

Перший етап реалізації в області масштабного медичного гранту завершено успішно

img2729Понад 200 сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів і майже сто управлінців центрів ПМСД із різних районів Харківщини змогли ознайомитися із сучасними методами та підходами в роботі за нової системи фінансування охорони здоров’я. Про це стало відомо під час засідання Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» з питань підсумків першого року виконання проєкту та стан реалізації міні-грантів, яке відбулося сьогодні у Будинку рад.

Як зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, підводячи підсумки першого року роботи проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», члени Ради партнерів-бенефіціарів визначили, що команда ефективна, вміє працювати і, головне, є позитивний результат.

«В межах фінансування, яке було виділено Європейським Союзом, реалізовані в повному обсязі всі поставлені завдання. Була проведена велика кількість семінарів, навчань, конкурс міні-грантів. Наразі вже приступили до впровадження заходів другого етапу проєкту», – зазначив голова обласної ради.

Завдячуючи ярмарці вакансій, проведеній у рамках проєкту, розповідає очільник обласної ради, до сільської місцевості поїхали сімейні лікарі, які тепер будуть працювати у оновлених приміщеннях та з сучасним обладнанням, забезпечені житлом на території громади.

«Задоволений першим етапом реалізації цього проєкту на Харківщині. Темпи збавляти не будемо. Поставлені завдання на наступний рік, на нас чекає багато роботи. У тому числі, проведення конкурсу мінігрантів для лікарів у сільській місцевості в наданні медичних послуг, міжнародні навчальні поїздки з обміну досвідом», – сказав очільник обласної ради.

Під час обговорення підсумків реалізації менеджерка проєкту Анна Воротинцева зазначила, що серед заходів першого року дії проєкту в Харківській області проведено:

  • 46 тренінгів, в яких взяли участь 177 лікарів і майже 100 управлінців з 19 центрів ПМСД  Балаклійського, Борівського, Вовчанського, Валківського, Дергачівського, Зміївського, Ізюмського, Чугуївського, Харківського  Кегичівського,  Первомайського, Краснокутського, Куп’янського, Нововодолазького, Сахновщинського районів, Золочівської та Нововодолазької ОТГ, м. Первомайський, м. Люботин;
  • 11 навчальних вебінарів та понад 30 індивідуальних консультацій щодо підготовки стратегічних планів центрів ПСМД, відкриття приватної практики, фінансового планування тощо;
  • соціальне дослідження щодо якості  взаємодії з лікарем первинної ланки (сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) та медичним закладом.  Анкетовано близько двох тисяч жителів міст Балаклія, Дергачі, Вовчанськ, Ізюм, Куп’янськ,Чугуїв; смт.Золочів, Мала Данилівка, Нова Водолага та Пісочин;
  • стаді – тур до м. Мукчева. 11 керівників закладів первинної медицини Харківської області мали нагоду ґрунтовно ознайомитися із роботою КНП «ЦПМСД м.Мукачево» і КНП «ЦПМСД Полянської сільської ради» та пройти численні тренінги з клієнтського сервісу;
  • десять просвітницьких кампаній у районах (Валківський, Нововодолазький, Ізюмський, Золочівський, Харківський, Дергачівський, Вовчанський, Чугуївсьський, Коломацький та Балаклійський);
  • дві «Ярмарки здоров’я» – у  пгт. Пісочин та м. Золочеві – під час яких перевірили стан здоров’я понад 1300 осіб;
  • Ярмарок вакансій для студентів та випускників медичних закладів вищої освіти. Інформацію про вакансії на ярмарку презентували близько 25 медичних установ Харківської області. Майбутні медики змогли безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями та поставити їм актуальні питання. Усього у заході взяли участь понад 800 студентів-медиків.

В рамках проєкту  громади отримали 12 міні-грантів, які мають бути реалізовані до кінця листопада. Загальна сума, витрачена на їх підтримку, склала майже 3 млн грн.

Грантові проекти готувалися за такими напрямками: впровадження стратегічних планів розвитку, зміцнення кадрового потенціалу, придбання нового обладнання, впровадження інновацій у системі надання медичних послуг.

«Сьогодні 9 з 12 проєктів уже успішно реалізовані, ми їздимо по області, моніторимо, наскільки ефективно були вкладені кошти. Ще три проєкта конкурсанти мають закінчити до кінця листопада», — повідомила Олена Мороз, начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту виконавчого апарату Харківської обласної ради, голова конкурсної комісії конкурсу мінігрантів.

Довідково: проєкт “Ефективна первинна медицина в громаді” реалізується в рамках програми ЄС “Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини” та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО “Агенція змін “Перспектива” та ГС “Українсько-Німецька Медична Асоціація”. 

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні-грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

11 листопада

До 1 грудня мають бути готовими пропозиції стосовно змін до Конституції в частині децентралізації

6a2b453dd8576ade3aad45714600576eПрезидент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

В Указі зокрема йдеться, що Комісія з питань правової реформи до 1 грудня 2019 року має подати на розгляд Президентові пропозиції стосовно змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Що пропонує Концепція змін до Конституції України в частині децентралізації? (презентація)

Останні тижні в Україні точаться дискусії довкола майбутніх змін Конституції України в частині децентралізації влади.

17 жовтня вперше Концепцію змін до Конституції України в частині децентралізації презентували на засіданні Ради донорів з питань децентралізації. Суть пропонованих змін представив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко. А вже 23 жовтня провели публічне обговорення Концепції з асоціаціями органів місцевого самоврядування.

Враховуючи те, що більшою частиною аудиторії порталу “Децентралізація ” є представники органів місцевого самоврядування та інші учасники реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, портал “Децентралізація” публікує презентацію Концепції внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади . Наша мета – залучити до обговорення пропонованих змін якомога більше представників зацікавлених сторін. А виходячи з того, що «Децентралізацію» щомісяця відвідують більше 120 тисяч читачів, сподіваємося, що жоден з них не залишиться осторонь цього важливого питання.

11 листопада

Анонс подій
06 грудня 2019 року о 10.00 відбудеться засідання XL сесії районної ради VII скликання