Робочий візит голови ХОДа до Нововодолазького району

3dflags_ukr0001-0002a6 серпня, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер перебував з робочим візитом у Нововодолазькому районі. Разом з головою районної ради С. Ротач, головою райдержадміністрації  А. Андрєєвим вони відвідали КНП «Нововодолазька ЦРЛ», де вперше за 30 років з моменту її будівництва проводять капітальний ремонт. Під час зустрічі обговорили питання роботи закладу в умовах 2-го етапу реформування медицини.

Потім були відвідані також ще 2 підприємства харчової промисловості, бюджетоутворювальні для району – ТОВ «Нововодолазький масло-жировий комбінат» та ТОВ «М’ясокомбінат «РІАЛ», де також обговорювались проблемні питання та шляхи їх вирішення.

CIMG8601 CIMG8616

07 серпня

Вітання працівникам Навчального центру оперативно -рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України

Сьогодні,  6 серпня, виповнилось 80 років з дня утворення Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України

Привітали з такою знаменною датою присутніх голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, народний депутат Олексій Красов, голова районної ради Світлана Ротач, голова райдержадміністрації Андрій Андрєєв та багато гостей.

06 серпня

CIMG8584 CIMG8594

Вітання з Днем народження Почесному громадянину Нововодолажчини Ступак Зої Петрівні

395084_1

Шановна Зоє Петрівно!

Щиросердечно вітаємо Вас з Днем народження! Від душі зичимо міцного здоров’я, добробуту, натхнення, оптимізму, нових вагомих здобутків в усьому. Нехай подальша життєва дорога завжди веде вас до омріяних вершин, а доля дарує повні щастям многії літа. Хай Вас завжди підтримують рідні люди, а у Вашому домі панують мир і добро! Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у  справах – підтримка однодумців,  а у серці – добре і сонячно від людської вдячності.

З повагою,

Голова районної ради С. Ротач

Депутатський корпус районної ради21aeea4c1917b8886fb3c2d0b8a30c1c

06 серпня

80 років Навчальному центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України

IMG_8939Шановні працівники Навчального центру оперативно-рятувальної служби  цивільного захисту ДСНС України

Щиро вітаю вас з 80 – річчям з Дня заснування вашого закладу. Рятування людини у будь-якій надзвичайній ситуації — благородний, відповідальний і, водночас, небезпечний і складний шлях тих, хто за покликом серця обрав професію рятувальника.  Своє життя ви присвятили шляхетній та гуманній справі.  У будь-який час доби, незважаючи на складності та власну безпеку, рятувальники завжди приходять першими на допомогу людині, яка потрапила у надзвичайну ситуацію. Хочу подякувати ветеранам вашої служби. Ваші фахові знання та безцінний досвід є надзвичайно важливими в оперативно-рятувальній справі. Навчальний центр, завдяки відмінній фаховій підготовці, оперативності та досвіду своїх працівників гідно виконує поставленні завдання. Дякую вам за плідну працю, врятовані людські життя. Сердечно зичу вам міцного здоров’я, благополуччя, наснаги та нових успіхів на благо народу Нововодолажчини і всієї України.

Мирного неба, здійснення мрій, щастя та добра вам і вашим рідним.

З повагою,

Голова районної ради С. Ротач

a3c95adc4d41603471bc8fa0c460ad2e

06 серпня

Особистий прийом громадян головою районної ради С.О. Ротач

3dflags_ukr0001-0002aЗ метою забезпечення прав громадян щодо належного розгляду їх звернень, передбачених статтею 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян», а також сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими звертаються громадяни до органів місцевого самоврядування  голова Нововодолазької районної ради Ротач С.О.04 серпня провела особистий прийом мешканців Нововодолазького району Деякі питання було вирішено відразу, а питання, які потребують більш детального вивчення були передані спеціалістам районної ради відповідного профілю для їх подальшого вирішення.

изображение_viber_2020-08-04_21-35-49

04 серпня

Вітання з ювілеєм колективу ДУ Інститут медичної  радіології та онкології ім. С. П. Григор’єва Національної академії медичних наук України

Радиология

Прийміть найщиріші вітання від вдячних нововодолажчан

зі 100-річчям з дня заснування вашого закладу!

Сторіччя для медичного закладу – це не лише поважний ювілей. Це – важливий етап на шляху до створення якісного та доступного медичного обслуговування. У цей святковий день бажаємо вам професійної наснаги, вагомих творчих здобутків, невичерпної енергії у вашій наполегливій і нелегкій праці, а також міцного здоров’я, сімейного благополуччя та особистого щастя! Нехай Господь рясно благословляє своїми великими й багатими милостями та щедротами вас та ваші родини! Нехай самовіддане служіння обраній справі, доброта та милосердя, чуйність та щедрість душі винагороджуються вдячністю тисяч пацієнтів, яким ви несете розраду і тепло, допомагаєте долати життєві труднощі, додаєте віри і надії. Хай кожен день життя наповнюється людськими радощами та любов’ю. Прийміть слова щирої вдячності та низький уклін за вашу кропітку працю, золоті руки і високий професіоналізм!

З повагою,

Голова Нововодолазької районної ради С. Ротачdennarodkwitka1

изображение_viber_2020-07-31_09-14-08 изображение_viber_2020-07-31_09-14-54 изображение_viber_2020-07-31_09-15-39 изображение_viber_2020-07-31_09-16-36

31 липня

Поточний ремонт водопроводу в Рокитненській громаді

3dflags_ukr0001-0002aЗ метою забезпечення населення Рокитненської сільської ради якісною питною водою, за сприяння голови районної ради С. Ротач та депутата районної ради Г. Водолажченко було вирішено питання про виділення з районного бюджету другої частини фінансування необхідного для завершення поточного ремонту водопроводу по вулиці Центральна в селі Рокитне.

116417900_153116253054151_8182146163534201933_o CIMG8558 CIMG8571

29 липня

Партнери-бенефіціари виступають за продовження діяльності Ресурсного центру наймасштабнішого медичного проєкту області

bez-nazvaniyaСьогодні партнери та команда проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» під час стратегічної моніторінг-сесії проаналізували результати роботи та внесли корективи до подальших планів, а також створили візію постпроєктної діяльності.

Керівниця управління обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Олена Кулик коментуючи шлях впровадження проєкту на Харківщині, наголосила, що єдність учасників проєкту, як команди так і партнерів-бенефіціарів, у пошуку ефективних рішень підтверджує необхідність продовження роботи за напрямками визначними проєктом «Ефективна первинна медицина в громаді».

«Зосередимось на стратегії роботи утвореного у проекті Ресурсного центру. Ми не можемо закрити його після завершальної фази проєкту, оскільки напрацьований досвід буде корисним у перспективі», – вважає Олена Кулик.

Таке бачення діяльності Ресурсного центру в Харківській області поділяє й голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна: «Робота по проєкту була змістовною й конструктивною, ми багато зробили. Реформа первинної ланки просувається і ми бачимо певні результати. Однак, крапку ставити ми просто не маємо права, адже Ресурсний центр – ефективна платформа для другого етапу реалізації медичної реформи на теренах регіону».

Перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов зауважив, що на теперішньому етапі впровадження проєкту маємо проаналізувати позитивні й проблемні моменти.

«Те, що зробили для ланки первинної медицини – відкриття й облаштування амбулаторій, навчальні візити й ознайомлення з кращими практиками, всебічна підтримка сімейних лікарів – безумовно, дало сталий результат. Наші досягнення вкотре вирізняють Харківщину серед інших регіонів країни, як прогресивну та динамічну область. Маючи вже вагомий досвід, маємо проаналізувати, що зроблено, над чим варто працювати у подальшому, чи достатньо ресурсів для виконання запланованого», – сказав Микола Тітов.

Очільниця Північного департаменту Національної служби здоров’я Вікторія Мілютіна підкреслила, що проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» показав зацікавленість лікарів первинної ланки медицини у змінах, «більшість учасників проєкту з захопленням проходили навчання, опановували менеджмент та втілювали саме клієнторієнтовану модель надання медичної допомоги. Це була корисна практика, оскільки після завершення проєкту реформування сфери медицини буде продовжуватися».

Голова наглядової ради ГО «Агенція змін «Перспектива» Тетяна Гавриш зазначила, що проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» унікальний для України приклад співпраці та поєднання зусиль влади й громадянського суспільства.

«Усі учасники проєкту мали різні очікування щодо результатів. Зараз ми маємо чудовий шанс урівняти наші сподівання і після завершення проєкту зробити ґрунтовні висновки. Наш досвід на цьому проєкті: система ухвалення рішень, пошук спільних цінностей тощо стане у нагоді тим, хто буде задіян у подібних ініціативах. Варто визначитись, на чому буде базуватись наша подальша співпраця», – сказала Тетяна Гавриш.

29 липня

Замість райцентру точкою тяжіння для населення має стати громада

 

3dflags_ukr0001-0002aГолова Харківської обласної ради Сергій Чернов в прямому ефірі програми «Про головне» Українського радіо. Харків прокоментував особливості укрупнення районів та формування спроможних громад в Харківській області.

Сергій Чернов зазначив, що обидва рішення про затвердження нового субрегіонального устрою з укрупненими районами та формування спроможних громад взаємопов’язані. Відповідно буде створено 7 районів та 56 громад. «Безумовно, процес, що відбувається, складний навіть для юристів та фахівців управлінців, не говорячи про простих людей. Але, попри неминуче незадоволення й нерозуміння, ми маємо усвідомити його логіку та необхідність змін. Люди впродовж десятирічь тяжіли до певних районних центрів, де отримували все життя адміністративні послуги. Якісне формування спроможної громади забезпечить надання послуг саме в громаді, для цього не потрібно рушити до райцентру. Люди мають відчути це. Точкою тяжіння стає центр громади».

Тому центри надання адміністративних послуг мають бути в усіх об’єднаних громадах. Так саме як і центри надання первинної медичної допомоги, вважає голова обласної ради. «Але я був серед тих, хто принципово відстоював модель адміністративного поділу області, що передбачала сім районів. За нею у 94% населених пунктів відстань до районного центру не перевищувала 60 км, 73% – 30 км.

В разі прийняття рішення про чотири райони, відстані до районних центрів могли б сягати 140-150 км, що, враховуючи проблеми з транспортним сполученням та стан доріг, створило б для багатьох мешканців віддалених населених пунктів нездоланні проблеми. Тож довелося доказувати, що, зрозуміло, основна частина послуг має бути на рівні громад, але є державні органи влади. Наприклад в законі про судочинство записано, що суди формуються відповідно до адміністративно-територіального устрою. Така саме ситуація з прокуратурами, податковими, пенсійним фондом тощо. Вони оптимізуватимуть свою структуру відповідно до районного поділу».

Як пояснив Сергій Чернов, нові райони та громади почнуть функціонувати після чергових місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року, коли обиратимуться керівники та ради громад, районні ради.

Голова обласної ради виділив три питання, на які у першу чергу треба звернути увагу у зв’язку з новим адміністративно-територіальним поділом та функціонуванням об’єднаних громад – шляхи сполучення, кадрове забезпечення, ефективне розпорядження майном комунальної та спільної власності громад.

«Майнове питання – одне з найбільш складних. Треба його вирішити так, щоб ми в процесі не втратили лікарні, будинки культури, музеї, архіви. Щоб не допустити колапсу, на перехідний період, мінімум – наступні п’ять років, треба зберегти ради в укрупнених районах. Вони мають стати правонаступниками спільного майна колишніх районів, а потім через правову процедуру, щоб уникнути суперечок, з’ясувати чи спроможна та чи інша громада брати собі на баланс той чи інший майновий комплекс», – вважає Сергій Чернов

29 липня

Анонс подій