Чи в небезпеці демократія у вік інформаційних технологій?

 

Світовий форум за демократію у Палаці Європи м. Страсбург (Франція) 6-8 листопада відбудеться у восьмий раз. Слідкувати за перебігом подій туди відправилися переможці цьогорічного медіафестивалю «Дитятко», які в своїх конкурсних роботах приділили увагу широкому колу питань сфери місцевого самоврядування. До слова, теж увосьме, оскільки саме з 2012 року Рада Європи є партнером медіафестивалю і нагороджує переможців спецномінації «Місцеве самоврядування – це ми!» подорожами до штаб-квартири Ради Європи.

Президент медіафестивалю «Дитятко», голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, за ініціативи якого і була започаткована спеціальна номінація, вважає, що увага до питань розбудови місцевого самоврядування з шкільної пори допоможе виховати людей, які готові брати на себе відповідальність та бути зодчими свого майбутнього.

«Насправді номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» дозволяє виконувати розгалужене, навіть комплексне завдання. Дитячі студії, готуючи відео про врядування своїх громад, насамперед, дізнаються, що ж це таке. Тобто, навчаються. Здобуваючи перемогу і мандруючи до Страсбурга, вони сповнюються впевненості у власних силах та прагнуть нових звершень. Спілкуючись із топ-посадовцями Конгресу Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Європейського молодіжного центру, переможці фестивалю запозичують по-справжньому ефективні та вже апробовані практики демократичного ладу.

Всесвітній форум за демократію бере початок з 2012-го року. Тоді він стартував з доволі широкої парадигми «Наведення мостів: демократія між старими моделями та новими реаліями». Наступний форум визначив пріоритет «Перезавантаження демократії: налагодження зв’язку між інституціями та громадянами в цифрову епоху». Подальші форуми шукали відповідь на питання, чи може молодь активізувати демократію, якою може бути свобода проти контролю; як освіта і демократія допомагають подолати соціальні розбіжності; чи є популізм проблемою.

Цьогорічний форум дослідить, що загрожує демократії в епоху інформації. Політики, культурні діячі, експерти та активісти планують впродовж трьох днів обговорити достовірність інформації, як вона допомагає чи перешкоджає громадянам, які беруть участь у демократичних процесах, а також які уроки суспільство повинно засвоїти для забезпечення вільного поширення інформації в майбутньому.

Форум складатиметься з трьох пленарних сесійних напрямків: демократія вмирає у темряві: чи отримуємо ми потрібну інформацію; відновлення довіри до новин; інформація та технологія: друзі чи вороги.

Десять лабораторій та сімнадцять форумних дискусій зосередяться на нюансах штучного інтелекту та інформації, відбудови довіри до установ, дезінформації та фейкових новин, голосування під впливом, формування стійкості до дезінформації, гендерної рівності у ЗМІ, цілісності інформації, свободи та підзвітності соціальних медіа, перевірки фактів, пошуку істини у світі «пост-правди», свободи слова та підзвітності соціальних медіа.

Окрім роботи на форумі, переможці медіафестивалю «Дитятко» – харківська студія «Новий кадр», чугуївська «ОбовсемКа» та житомирська «Школа юних журналістів» – спілкуватимуться з представниками ключових інституцій Ради Європи. Адже вони напевне знають, як має демократичне суспільство реагувати, аби протистояти інформаційним загрозам сьогодення.

05 листопада

Анонс подій